Czy umowa ustna obowiązuje?

Czy umowa ustna obowiązuje?

Czy umowa ustna obowiązuje?

Stanowczość i opanowanie zamiast roztargnień w pracy prawnika

Roztargnienie może nieść ze sobą różne niepożądane efekty. Może przysporzyć nam kłopotów i trudności. Z roztargnienia możemy zapomnieć wyłączyć żelazko, zamknąć dom czy zostawić w samochodzie torebkę wraz z kluczami. Możemy skręcić w lewo zamiast w prawo, zgubić drogę. Skutki mogą być kłopotliwe lub wręcz tragiczne. Człowiek jest tylko człowiekiem i mogą zdarzać się mu pomyłki, wpadki.

Dlatego dobrze mieć głowę na karku i bez niepotrzebnego stresu, zabiegania, roztargnienia załatwiać sprawy dnia codziennego. Niektóre zawody mogą wymagać o nas perfekcyjnego skupienia i niezmąconej uwagi. Księgowa, prawnik, ekonomista, matematyk, statystyk, architekt muszą trzymać się reguł i zasad. Ustępstwa, kreatywność, głowa w chmura stanowczo nie wchodzą w grę. Natomiast artystyczne dusze zawsze będą miały większą swobodę a inni będą przymykać oko na ich roztargnienie.

Skrupulatność i szczegółowość w prawie

My jako osoby pracujące w zawodzie, który mocno stąpa po ziemi, nie buja w obłokach, nie pozwalamy sobie na rozluźnienie. Każdą sprawę rozpatrujemy od początku do końca, zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły. Kreatywność zostawiamy plastykom, a my pracujemy z precyzją, skrupulatnością godną zegarmistrza, farmaceuty.

Umowa na piśmie jako najlepsze zabezpieczenie

Ważne, aby w sytuacjach związanych z finansami, pracą zawodową, zakupem samochodu, kosztownych przedmiotów spisywać umowy. Umowa z pracodawcą, umowa z ekipą budowlaną, umowa kupnasprzedaży, te dokumenty dadzą nam pewność zapłaty, wykonania danej pracy. Wiele można przysporzyć sobie kłopotów, nieprzespanych nocy i nerwów wierząc komuś na słowo. Dobrze znamy sytuacje z życia wzięte, kiedy to „ktoś” obiecywał przyjść wybudować, wyremontować w określonym terminie. Zaliczka równie szybko znikła co ekipa budowlana. Dokument podpisany przez obie strony daje pewność obopólną. Każda ze stroną będzie miała korzyści z podpisania danej umowy. Zespół fachowców będzie miał pracę i co za tym idzie dany zarobek, a zamawiający otrzyma wybudowany dom, wyremontowane mieszkanie.

Kiedy sprawdzi się umowa ustna?

W świetle prawa obowiązuje także umowa ustna. Polega na ustaleniu podczas rozmowy pewnych postanowień i zobowiązań, które będą wypełnione. Dwie lub więcej stron zawiera ustną umowę gdy zgodnie oświadczają wolę. Najlepiej i bezpiecznie będzie kierować się umową ustną w sprawach nieskomplikowanych, zwyczajnych związanych z życiem codziennym. Jeżeli masz jakieś pytania i wątpliwość w kwestii umów ustnych i pisemnych, zgłoś się do naszej kancelarii. Uzyskasz profesjonalną i szybką pomoc.

Kontakt z Radcą